You are currently viewing Bezpieczne gruchanie

Bezpieczne gruchanie

W sobotę 11 grudnia 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Bezpieczne gruchanie” prowadzonej przez Fundację Pomorski Dom Nadziei. Ponownie edukatorki zagościły w Wyższej Szkole Zdrowia (wcześniej akcje odbywały się również w tym miejscu, gdy mieściła się tutaj Wyższa Szkoła Zarządzania). Czego mogli dowiedzieć się studenci? Pozwolę sobie zacytować fragment ze strony Fundacji (www.pomorskidomnadziei.pl), bo to kawał dobrej roboty. Wiem, bo byłem i widziałem.:

Niniejszy projekt ma na celu budowę postaw społecznych zmniejszających ryzyko transmisji HIV poprzez nowoczesną edukację skierowaną głównie do młodzieży akademickiej. Dotychczas z kampanią spotkali się studenci i studentki z 20 szkół wyższych z terenu woj. pomorskiego i wszędzie uzyskała ona z bardzo dobre informacje zwrotne. W 2011 r. projekt otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Pozytywnie otwarci” za innowacyjność w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

W czasie akcji można na stoisku otrzymać masę materiałów informacyjnych odnośnie HIV/AIDS, bezpiecznych zachowań seksualnych, a także dowiedzieć się, gdzie można wykonać bezpłatne badania krwi w kierunku HIV. Oczywiście dla chętnych czekają również gadżety. Najfajniejsze są oczywiście koszulki z logo akcji. Ale w dzisiejszych czasach nie ma nic za darmo. Tutaj również, plus jest taki, że dodatkowo można się dowiedzieć wielu ważnych rzeczy. No więc edukatorki przeprowadzają z chętnymi osobami mini-quizy wiedzy o HIV/AIDS, których poprawne rozwiązanie gwarantuje otrzymanie takiej koszulki. Naprawdę warto, w końcu rozmowy przeprowadzają kompetentne osoby z dużą wiedzę w temacie. Ale działalność fundacji to nie tylko akcja „Bezpieczne gruchanie”, to także m.in. konsultacje psychologiczne dla osób zakażonych i ich bliskich, prowadzenie kampanii w tematyce profilaktyki HIV/AIDS wśród młodzieży i wiele innych. Koniecznie zajrzycie na stronę fundacji PDN po szczegóły.

Jeśli chcecie wykonać anonimowe i bezpłatne testy w kierunku HIV możecie to zrobić  w dwóch punktach konsultacyjno-diagnostycznych:

PKD GDAŃSK
ul. Smoluchowskiego 18
(budynek G obok Szpitala Zakaźnego, wejście 2)
poniedziałek, wtorek, czwartek: 16.00 – 20.00
(rejestracja do godz. 19.15)

PKD GDYNIA
ul. Huzarska 1
(budynek 28 obok Szpitala Morskiego, pokój 308 na III piętrze)
środa: 16.00 – 20.00
piątek: 8.00 – 12.00
Ostatni klient jest przyjmowany na pół godziny przed zamknięciem PKD. Rejestracja na pkd.nakiedy.pl

Szczerze zachęcam do śledzenia Fundacji na Facebooku. Znajdziecie tam aktualności, ciekawe informacje oraz zapowiedzi kolejnych akcji.

A tak wyglądała akcja w 2017 roku, kiedy miałem okazję nakręcić ten krótki film … Duże zainteresowanie, dużo pracy, coraz więcej młodych, uświadomionych osób.  Zapraszamy do udziału przy kolejnej edycji.

Copyright © wszystkie zdjęcia są naszego autorstwa i pochodzą z naszego prywatnego archiwum